Vytauto Baublio jubiliejinė paroda

Gruodžio 1 d., Varėnos viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta Vytauto Baublio jubiliejinė paroda. Menininkų Lietuvoje yra daug, bet VYTAUTAS BAUBLYS – vienas. Ir ne todėl, kad menininko dėka šiandien Nedzingėje turime gražų, šiltą, dvasingą kultūros ir meno židinį. Tai menininkas, šia paroda metęs iššūkį didžiajam Rembrandtui.

Vytautas Baublys gimė 1942 m. gruodžio 1 dieną Perlojos kaime, vėliau gyveno Sapiegiškėse, Varėnoje. Studijavo Maskvos liaudies dailės institute, mokėsi S. Žuko technikume Kaune.

Žmogus, kuriam pakluso Laikas, medis, metalas, skarda, kriauklės, teptukas ir viso pasaulio spalvos...Parodose dalyvauja nuo 1975 m. Dar sovietmečiu jo kūryboje vyravo lietuviškos spalvos, lietuviški motyvai ir Lietuvos istorija. Įspūdingos kunigaikščių, nukryžiuotųjų skulptūros iš juodojo ąžuolo, juodalksnio, iš kriauklių sukurtas M. K. Čiurlionio paveikslas...

2012 m. gruodžio mėnesį Varėnos kultūros centro parodų salėje buvo atidaryta jubiliejinė menininko Vytauto Baublio kūrybos darbų paroda, skirta Varėnos miesto 150-mečiui. Šiandien tas paveikslų ciklas beveik pilna sudėtimi nuolat eksponuojamas Nedzingėje.

Perlojos paveikslas – Perlojos Respublikos akcentai, Vytauto Didžiojo paminklas ir laisvės kovų fragmentas – ir visa eilė kitų menininko darbų eksponuojami Perlojos muziejuje. V. Baublys – Lietuvos rekordininkas: jo nutapyta garsiojo lenkų dailininko Jano Mateikos paveikslo „Žalgirio mūšis“ kopija (147x338 cm) pripažinta didžiausia kopija, į pirmąjį pristatymą Perlojos bažnyčioje pajėgusi iškeliauti tik pro menininko namų langą.

Savitas akcentų pajautimas istorijoje, gamtoje, tautosakoje, spalvose atvedė Vytautą Baublį prie kraštiečio Antano Kalanavičiaus netradicinės, ilgai nepripažintos, nepatogios, bet skausmingai prasmingos ir gilios kūrybos.

Menininkas ištisai gali cituoti poeto eiles, kurios giliai įsirėžė į jo paveikslų ciklą, skirtą A. Kalanavičiaus atminimui įamžinti. Išaugo ir Vytauto išdrožtas Antanui stogastulpis su „akmenuotais sparnais“ Nedzingės skverelyje.

VYTAUTAS BAUBLYS 2015 m. buvo apdovanotas Varėnos r. savivaldybės kultūros premija bei Kultūros ir meno tarybos ženklu ,,Sidabrinė bitė" už ilgametę kūrybinę veiklą, meilę gimtajam kraštui ir Lietuvos istorijos įamžinimą savo darbuose, už kūrybinius pasiekimus tapybos, drožybos, mozaikos ir metalo plastikos srityse.

Gražaus jubiliejaus proga tiek perlojiškį, tiek Nedzingės kraštietį sveikiname ir linkime SVEIKATOS, KŪRYBINIO PROCESO DŽIAUGSMO, NAUJŲ DARBŲ.